Nowe skrzydło szpitala Pro-Medica zostało oficjalnie oddane do użytku, co stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia dostępności opieki zdrowotnej w Ełku. Inwestycja trwała rok, a pierwsze przyjęcia pacjentów zaplanowano na 1 lipca. Nowy budynek ma na celu poprawę jakości usług oraz skrócenie czasu oczekiwania na opiekę długoterminową.
W dniu 22 czerwca, szpital Pro-Medica ogłosił oficjalne przekazanie nowego budynku Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do użytkowania. Rozpoczęcie prac nastąpiło po podpisaniu umowy z wykonawcą, firmą VERSAMED Sp. z o.o., w czerwcu 2025 roku. Całość inwestycji, która wyniosła niemal 19 milionów złotych, zyskała znaczące dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia.
W ramach rozbudowy stworzono nową infrastrukturę, która obejmuje m.in. zespół gabinetów do prowadzenia badań i zabiegów, sale terapii zajęciowej oraz rehabilitacji. W nowym budynku znajdują się także 20 sal chorych, izolatka oraz pomieszczenia niezbędne dla personelu. Wszystko to ma znacząco usprawnić proces opieki nad pacjentami oraz podnieść komfort zarówno chorych, jak i pracujących w placówce medycznej.
Źródło: Urząd Miasta Ełk
Oceń: Nowe skrzydło szpitala Pro-Medica w Ełku oddane do użytku
Zobacz Także

