W dniu 26 czerwca 2026 roku w Urzędzie Miasta Ełku odbyło się podpisanie trzech umów z organizacjami pozarządowymi, mających na celu realizację różnych zadań na rzecz społeczności lokalnej. Całkowita wartość przyznanego dofinansowania wyniosła 27 000 zł. Współpraca ta jest istotnym elementem działań miasta w zakresie wspierania inicjatyw społecznych, skierowanych w szczególności do osób starszych oraz dzieci i młodzieży. Poniżej przedstawiono szczegóły dotyczące podpisanych umów.
Jedna z umów została zawarta z Stowarzyszeniem Zielono wokoło, które podejmie się realizacji zadania pod tytułem „Świadomie po zdrowie – zajęcia profilaktyczne wspierające układ ruchu i dobrostan psychiczny seniorów”. Dzięki tym działaniom osoby starsze będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach sprzyjających ich zdrowiu i aktywności życiowej.
Dwie pozostałe umowy dotyczą organizacji letnich półkolonii oraz obozów edukacyjnych. Stowarzyszenie Horyzonty poprowadzi półkolonie letnie pod hasłem „3…2…1… WAKACJE!”, a Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Warmińsko-Mazurska, Hufiec ZHP, zorganizuje cykl „Filmowe i artystyczne lato z Hufcem ZHP Ełk”. Oba projekty mają na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu w okresie wakacyjnym.
Źródło: Urząd Miasta Ełk
Oceń: Miasto Ełk podpisało nowe umowy z organizacjami pozarządowymi
Zobacz Także

